Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Europa Park - park rozrywki w Niemczech

Do fantastycznego parku rozrywki Europa Park w niemieckim Rust wracamy zawsze jak jesteśmy w okolicy! To zdecydowanie nasz ulubiony park w Europie. Po odlotowych karuzelach, zwariowanych wszelkiej maści pojazdach i odjazdowych rollercoasterach zawsze jesteśmy mega pozytywnie zakręceni! Europarkowe atrakcje są genialne!

Europa Park – świetny park rozrywki w Niemczech

Europa Park to największy park rozrywki w Niemczech. Położony jest w miejscowości Rust w południowo-zachodnich Niemczech. Z Wrocławia do Rust mieliśmy niewiele ponad 900 km. Polski odcinek A4, a następnie sieć niemieckich autostrad gwarantują szybkie dotarcie do celu.  Jeśli wolicie bujanie w obłokach niż własne 4 kółka to w pobliżu Europa Parku znajdują się lotniska w Bazylei i Karlsruhe.

Pozwólcie, że Wam przedstawię – oto Ed Euromaus, twarz i maskotka parku. Sympatyczną myszkę często możecie spotkać spacerującą po alejkach parku w towarzystwie swoich przyjaciół. Chętnie pozuje do zdjęć. 

Europa Park – strefy

Park podzielony jest na strefy tematyczne. Są to europejskie kraje – Niemcy, Włochy, Francja, Szwajcaria, Grecja, Wielka Brytania, Rosja, Holandia, Austria, Hiszpania, Portugalia, Islandia i kraje skandynawskie czy Irlandia. Dodatkowo jest jeszcze Zaczarowany Las z bajkami braci Grimm, Adventure Land i królestwo Minimków (The Minimoys Kingdom). 

Musimy wspomnieć, że zachwycił nas pomysł przedstawienia europejskich krajów, choć ubolewamy, że nie ma tam Polski. Wchodząc do danej strefy mieliśmy wrażenie, że przenieśliśmy się do konkretnego kraju. Budynki, narodowe symbole, muzyka i dosłownie każdy element dekoracji jest precyzyjnie dobrany. Dodatkowo w strefach znajdują się restauracje, które serwują regionalne przysmaki. I tak np. we Włoszech zjecie pizzę, we Francji pachnące bagietki, w Holandii ogromne frytki z majonezem, a na pyszną rybę warto się udać do Skandynawii.

Atrakcje w Europa Parku

Jeden dzień tutaj to zdecydowanie za mało. W ciągu kilkunastu godzin zdążycie pobawić się tylko na części atrakcji. A jest ich tu ponad 100! Według nas dwa dni to niezbędne minimum, by zajrzeć w każdy kąt i skorzystać z każdej atrakcji. 

Rollercoastery w Europa Parku

Do najbardziej spektakularnych atrakcji zaliczamy oczywiście rollercoastery. W Europa Parku jest ich 12. W tym kolejki pędzące w ciemnościach, jadące tyłem, z obrotowymi wagonikami, wodne, osiągające prędkość do 130 km/godz czy też jedne z najwyższych w Europie (73 metry!). No i hit! Połączenie rollercoasterów i świata wirtualnego – rollercoastery VR! Rozpędzona kolejka, okulusy i animacja 360 stopni gwarantują niesamowite wrażenia!

Karuzele w Europa Parku

W tym parku rozrywki, poza rollercoasterami, rządzą karuzele, które przybierają przeróżne postacie. Są szalone taksówki, wirujące filiżanki, statki zmagające się ze sztormem, latający autobus, samoloty, balony, gondole czy urocze, podskakujące Mul-Muls z bajki Artur i Mimionki.

Atrakcje wodne w Europa Parku

Podczas naszego majowego pobytu pogoda była iście letnia. Dzięki temu mogliśmy do woli korzystać z atrakcji wodnych, których suchą stopą nie opuszczaliśmy. Począwszy od wodnego placu zabaw, przez ścieżki wodne,  łódki, statki, polowanie na wieloryby, rafting, skończywszy na wodnych rollercoasterach.

Europa Park – o czym warto pamiętać!

Wiek i wzrost na rollercoasterach

Jak w każdym parku rozrywki, tak i tutaj bardzo restrykcyjnie przy każdej atrakcji przestrzegane są wymogi dotyczące minimalnego wzrostu czy wieku. Informacje o tym jakie są kryteria możecie sprawdzić na stronie internetowej, mapie parku czy w aplikacji na smartphony. Oczywiście przy każdym urządzeniu są dostępne miarki, by w razie wątpliwości sprawdzić czy dziecko może z atrakcji korzystać.

Bagaże w Europa Parku

Zaskoczyło nas kilka rozwiązań jakie stosuje się w Europa Parku, których nie spotkaliśmy nigdzie wcześniej. I tak np. na większość atrakcji wsiadacie ze swoimi bagażami. Plecaki czy torby umieszczacie między nogami. Tylko na na kilku stanowiskach, przy najbardziej ekstremalnych rollercoasterach, udostępnione są szafki na bagaż. Dlatego warto pamiętać, by rzeczy zapakować do małych, poręcznych plecaków, by nie męczyć się z dużym bagażem tak jak my. Polecamy też mieć ze sobą małą saszetkę na dokumenty, klucze do auta, telefon czy portfel.

Europa Park – jazda w pierwszym wagoniku i single ride

Przy kilku rollercoasterach zastosowano fajne rozwiązania, usprawniające obsługę. Pierwszym z nich jest single ride – to propozycja dla osób, które nie chcą za długo stać w kolejkach. Ustawiają się one w osobnym rzędzie i zajmują wskazane przez obsługę puste miejsca w wagonikach. Redukuje to “puste przebiegi” jednocześnie oferując możliwość ominięcia długich kolejek. Innym rozwiązaniem są osobne kolejki do pierwszego wagonika. Jak wiadomo, pierwszy rząd jest najlepszym miejscem.Tylko, że taka przyjemność ma wielu zwolenników i akurat w tym wypadku czeka Was nieco dłuższe oczekiwanie na przejazd.

Czy można jeździć z kamerą?

Kolejną nowością była możliwość legalnego śmigania z kamerą i nagrywania zabawy nawet na najszybszych kolejkach górskich. Warunek jest jeden – kamera musi być zamocowana na klatce piersiowej na stabilnym uchwycie. To było dla nas duże zaskoczenie, gdyż w innych parkach, poza naszą Energylandią, używanie kamer jest zabronione. 

Szaloną zabawę w Europa Parku uwieczniliśmy na filmie 🙂  

2 replies on “Europa Park – park rozrywki w Niemczech”

Wow! Ale tam super 😀 Muszę koniecznie wyciągnąć tam moich. Powiedźcie tylko, Europa park jest lepszy od naszej Energylandii? Planujemy pojechać tam na jakiś ciepły weekendzik, ale jak zobaczyłam atrakcje w Europie to zaczęłam się zastanawiać czy nie zmienić kierunku :D. Co polecacie bardziej?

Europa Park ma zdecydowanie więcej atrakcji niż Energylandia, która też jest świetna, ale zdecydowanie mniejsza. Jeśli to Wasz pierwszy park rozrywki to zacznijcie od Energylandii, a kolejny raz zaplanujcie w Europa Parku. Niech apetyt wzrasta w miarę jedzenia 😉

Comments are closed.