Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Strona główna > Campingi > Słowenia > Terme Olimia

Terme Olimia w Słowenii

ZAREZERWUJ WAKACJE BEZPOŚREDNIO NA KEMPINGU

Wybierz kemping:

Data pobytu:

Terme Olimia położone są w Słowenii, blisko granicy z Chorwacją, około 50 km na południe od Mariboru. Całe termy to kompleks kilku hoteli, wioski glampingowej i kempingu, a to wszystko w pobliżu fantastycznego aquaparku. Z Wrocławia na Terme Olimia mamy 835 kilometrów, więc dojeżdżamy tu w kilka godzin! Ośrodek jest całoroczny, więc możecie tu przyjechać o każdej porze roku. Zobaczcie dlaczego warto zaplanować pobyt na tutejszym kempingu 🙂

Historia Terme Olimia

Od stuleci turyści szukający zdrowia przybywają do Terme Olimia, przyciągani przez dobroczynne właściwości tutejszych wód termalnych. Współcześnie, Terme Olimia stanowi ulubione miejsce wypoczynku dla tych, którzy pragną nie tylko korzystać z termalnych źródeł, ale także cieszyć się szeroką gamą usług wellness i rekreacyjnych.

Historia Terme Olimia sięga czterech wieków wstecz, kiedy to baronowie z Miljany w Harine Zlake mieli tu swoje kąpielisko. W 1935 roku naturalne gorące źródła zwróciły uwagę miejscowego księdza Frederika Strnada. Przeprowadzone przez niego badania, we współpracy z ekspertami, potwierdziły lecznicze właściwości wód termalnych. Woda termalna okazała się skutecznym środkiem w leczeniu chorób reumatycznych układu ruchu, schorzeń skóry, zaburzeń krążenia tętniczego, stanów pooperacyjnych, urazów kości i mięśni oraz dolegliwości obwodowego układu nerwowego.

W 1966 roku oficjalnie otwarto Atomske Toplice, co zapoczątkowało dynamiczny rozwój turystyki medycznej w regionie.  To właśnie w tym roku zbudowano pierwszy drewniany basen. Przez kolekne dziesięciolecia powstawały nowe baseny, hotele i apartamentowce. W 2000 roku Atomskie Toplice przemianowano na Terme Olimia. Dzięki kompleksowej ofercie w dziedzinie zdrowia, odnowy biologicznej, noclegów, gastronomii oraz atrakcyjnej lokalizacji termy zaczęły przyciągać gości z całego świata. Nazwa „Terme Olimia" pochodzi od średniowiecznego klasztoru w Olimje, znajdującego się w pobliżu uzdrowiska. Dziś Terme Olimia to nie tylko termalne źródła, ale także bogata oferta wellness i relaksu dla całej rodziny z kapitalnym aquaparkiem i szeregiem usług kosmetycznych.Termy zdobyły wiele prestiżowych nagród w tym m.in. Najlepsze SPA w Słowenii, najlepszy park wodny w Słowenii czy najlepszy kemping w Słowenii.

Glamping Adria Olimia Village na Terme Olimia

Jak już wspominaliśmy, Terme Olimia składa się z całego kompleksu hotelowo-kempingowego. Jednym z ośrodków jest Glamping Adria Olimia Village – niewielki, uroczy zakątek z luksusowymi namiotami glampingowymi. Macie do wyboru dwa rodzaje namiotów – „S” i „M”

Glamping S przeznaczony jest dla 2 osób, M dla 4 osób. Namioty posiadają klimatyzację i ogrzewanie, łazienkę, lodówkę, sejf i dostęp do WiFi. Niektóre mają na tarasie jacuzzi. 

Pomiędzy namiotami poprowadzono drewniane ścieżki wśród termalnych strumieni. 

CAMP NATURA na Terme Olimia -domki mobilne oraz parcele pod kampery i przyczepy

Domki mobilne są czteroosobowe, mają 2 sypialnie, łazienkę z toaletą, w pełni wyposażoną kuchnię oraz ogrzewanie i klimatyzację.

Camp Natura ma 50 stanowisk, przygotowanych pod kampery i przyczepy z utwardzonym podłożem, stąd nie nadającym się pod namioty.

Na terenie kempingu jest mini klub dla dzieci,  boisko do siatkówki, kort tenisowy, mały sklep spożywczy.

Działa tu wypożyczalnia rowerów, a miejsc gdzie możecie popedałować w okolicy jest sporo. W hali sportowej znajduje się centrum fitnessu, boiska i korty. Trzy kilometry od Terme Olimia znajduje się 9-dołkowe pole golfowe. Na camp Natura psy są mile widziane 🙂

PARK WODNY AQUALUNA i FAMILY WELLNESS TERMALIA

Na terenie Terme Olimia działa zewnętrzny aquapark z 10 przeróżnymi zjeżdżalniami – począwszy od nabuzowanej adrenaliną Cobry, skończywszy na łagodnych zjeżdżalniach dla najmłodszych. Są tu zjeżdżalnie z których na pontonach pędzi się nawet 55 km na godzinę! Na większości zjeżdżalni obowiązują ograniczenia wiekowe (10, 12 czy 16+)  i wzrostowe (od 120 czy 150 cm).

Wewnętrzne baseny Family Wellness Termalia poza szaleństwem wodnym oferują także pokój multimedialny z grami video, wewnętrzny plac zabaw, kino 7D, piaskownicę dla maluchów czy strefę dla niemowlaków. Dla dorosłych dostępne są również sauny, strefa SPA i relaksu, a także uzdrowisko oferujące masaże, zabiegi odmładzające, modelujące i kosmetyczne. Woda termalna Terme Olimia ma również korzystny wpływ na redukcję negatywnych wpływów na zdrowie i skutków stresu, co jest towarzyszem współczesnego stylu życia.

Co ciekawe, jedną z największych zalet tutejszej wody jest jej przydatność do picia. Picie źródlanej wody termalnej ma wiele pozytywnych skutków dla zdrowia i witalności. Ze względu na specyficzną, niską wartość minerałów, dodatkowo pomaga oczyścić organizm. Dlatego w Terme Olimia serwują butelkę świeżej wody każdemu, kto przyjeżdża tu na wakacje.  

RESTAURACJA LIPA NA TERME OLIMIA

Na terenie Term działa restauracja, kawiarnia i pub LIPA, gdzie skosztujecie lokalnych produktów mistrzowsko przyrządzonych przez tutejszych szefów kuchni. Koniecznie spróbujcie także smacznych słoweńskich win (regiony Kozjansko i Obsotelje charakteryzują się wzgórzami, na których od stuleci rosną wspaniałe winogrona), a także słynnej czekolady Olimie. Słodycze z Olimje (Sladkosti iz Olimja), które są znane i rozpowszechnione w całym kraju. 

CO ZWIEDZIĆ W OKOLICY?

Najbliższa okolica to perełki, które nie są znane Polakom – np. Klasztor Minorytów Olimje z apteką.

Na wzgórzu od tysiącleci stoi zamek. A w jednej z potężnych wież znajduje się apteka zamkowa, która działa do dziś. Już w XVII wieku studiowano tu zioła lecznicze. Okrągła, sklepiona sala apteki jest otoczona pięknymi malowidłami ściennymi.  Malowidła pokazują drogi do zdrowia i szczęścia. Innym miejscem, tuż obok zamku jest sklepik czekoladowy Olimje. Dla smakoszy alkoholu polecamy dom win Emino i browar Haler. Tutejsza natura wypełniona rzekami, gatunkami zwierząt, lasami, polami i winnicami chroniona jest przez UNESCO.