Rodzinne wakacje na kempingu
i podróże po Europie

Camping Plitvice w Chorwacji

ZAREZERWUJ WAKACJE BEZPOŚREDNIO NA KEMPINGU

Wybierz kemping:

Data pobytu:

Camping Plitvice to świetna miejscówka do zwiedzania Jezior Plitwickich. Kiedy po całym dniu spacerów będziecie marzyć o chwili relaksu, Wasze dzieci będą mogły spożytkować energię na kempingowych atrakcjach. Ten niewielki, bardzo kameralny kemping spełni najwyższe oczekiwania. Zobaczcie  🙂 

Dojazd, położenie i zakwaterowanie na campingu Plitvice

Camping Plitvice jak sama nazwa wskazuje położony jest blisko Jezior Plitvickich, w środkowej Chorwacji, a dokładniej we wsi Smoljanac, położonej 3 km od wejścia do Parku Narodowego Jezior Plitwickich.

Z Wrocławia na camping Plitvice mamy ok. 1000 km. Co ważne, możemy się tu wybrać kiedy chcemy, bo camping jest całoroczny.

Parcele i domki na campingu Plitvice

Powierzchnia campingu wynosi 16 tyś. m2 . Na kempingu znajduje się 17 domków mobilnych, 29 stanowisk dla kamperów i 8 parceli pod namioty. 

Domki mobilne Premium i Deluxe składają się z dwóch sypialni, dwóch oddzielnych łazienek, kuchni i dużego tarasu na świeżym powietrzu. Kuchnia wyposażona jest w naczynia, garnki, patelnie, sztućce, lodówkę, płytę grzewczą, kuchenkę mikrofalową i ekspres do kawy. Domki przeznaczone są dla max. 6 osób. Domek Deluxe Family ma dodatkowo na tarasie wannę z hydromasażem.
W cenie macie wifi, pościel i ręczniki.

Parcele pod kampery i przyczepy mają od 80 do 150 m2 posiadają miejsce parkingowe oraz trawiaste podłoże, mają  przyłącze prądu i wody. Stanowiska Deluxe przeznaczone są dla kamperów i przyczep kempingowych o długości powyżej 9 metrów. Parcele pod namioty mają przyłącze do prądu. Zwierzęta są mile widziane. 

Główna łazienka o nowoczesnym designie z prywatnymi łazienkami rodzinnymi oraz łazienką przystosowaną dla osób niepełnosprawnych jest bardzo komfortowa. Poza prysznicami i toaletami jest tu także miejsce na zmywanie naczyń, pralkę i suszarkę.

Atrakcje i udogodnienia na campingu Plitvice

Jeśli będziecie mieli jeszcze siłę po całodziennym zwiedzaniu (bo Wasze dzieci to na bank) możecie korzystać z basenów, placu zabaw, boiska i pokoju zabaw dla dzieci. Jeśli macie ochotę na grilla to korzystacie ze specjalnych, wybudowanych miejsc do grillowania.

Na terenie campingu znajduje się restauracja w której można skosztować szerokiej gamy lokalnych przysmaków i win najwyższej jakości.

DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY CAMPINGI W EUROPIE NA FACEBOOKU 🙂

Co warto zobaczyć w okolicy?

Oczywiście największą atrakcją okolicy jest Park Narodowy Jezior Plitwickich  najstarszy i największy park narodowy w Republice Chorwacji, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najbardziej popularnych i spektakularnych atrakcji parku należy 16 jezior połączonych wodospadami.

Warto wiedzieć, że w pobliżu, po wschodniej stronie, przebiega granica państwowa Bośni i Hercegowiny. Okolica jest górzysta, a najwyższy szczyt – Plješivica  ma 1646 metrów. W okolicy przepływają rzeki Korana, Una i Gacka, które świetnie nadają się do pływania kajakiem.

Więcej zdjęć z campingu